Turniej siatkówki

W dniu 7 grudnia 2007 roku w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 4 w Szczecinie przy ul. Szafera odbył się turniej siatkówki o puchar dyrektora ZS Nr 4 zorganizowany wspólnie z Radą Osiedla Zawadzkiego – Klonowica w Szczecinie. W turnieju uczestniczyły drużyny reprezentujące szkoły i instytucje zlokalizowane na terenie osiedla. Atrakcją rozgrywek był nieograniczony wiek uczestników. Wśród nich obok siebie grali uczniowie, nauczyciele, starsi i młodsi mieszkańcy naszego osiedla, a nawet ksiądz z parafii św. Ottona jako jeden z zawodników drużyny ZS 4.
Mecze turnieju rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Po wielu zaciętych pojedynkach ostatecznym zwycięzcą turnieju i jednocześnie zdobywcą pucharu została drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 4. W klasyfikacji końcowej pozostałe miejsca zajęli:
Drugie miejsce – Rada Osiedla Zawadzkiego – Klonowica
Trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 45
Inicjatywa organizacji tego turnieju (rozgrywany będzie corocznie) spotkała się z dobrym odbiorem zarówno instytucji osiedlowych, uczniów szkół jak i mieszkańców osiedla, którzy licznie przybyli dopingować swoje drużyny.
Na zakończenie imprezy wszyscy zawodnicy udekorowani zostali medalami. Zrobiono też wspólne zdjęcie pamiątkowe. Organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejny turniej w przyszłym roku.