Przybył Św. Mikołaj

W dniu 17 bm. w ośrodku dla samotnych matek i rodzin Stowarzyszenia „Feniks” w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia paczek dla dzieci z najuboższych rodzin. Oprócz mieszkańców domu pomocy były wśród nich także dzieci z naszego osiedla, z rodzin wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Radę Osiedla. Paczki i upominki zorganizowała gmina Miasto Szczecin oraz Rada Osiedla Zawadzkiego – Klonowica dzięki ofiarności  PSS „Społem” w Szczecinie.
Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem jasełek w wykonaniu dzieci z domu pomocy. Wszystkich uczestników przedstawienia oraz gier i zabaw nagradzano upominkami. Punktem kulminacyjnym było przybycie św. Mikołaja. Dzieci wiedziały, że nie przybędzie on z pustymi rękami, więc czekały na jego przybycie w napięciu. Kiedy przybył miał dla każdego dziecka poza paczką miłe, ciepłe słowo.
W sumie wręczono około 60 paczek. Emocji przy zaglądaniu co jest w środku było co niemiara. Nie wszystkie marzenia dzieci się spełniły. Część z nich zapewne marzyła o wielkich samochodach strażackich, lalkach i innych zabawkach. Mamy nadzieję na spełnienie tych marzeń w przyszłym roku – powiedział przewodniczący Rady Osiedla Jerzy Pawlik. Jest to pierwsza taka uroczystość nowej Rady Osiedla. Na pewno w przyszłym roku będziemy lepiej przygotowani.